• duben - říjen 2021

Monitorování a úklidy Brd

I v roce 2021 chceme pokračovat v monitorovacích a úklidových akcích v CHKO Brdy a motivovat tím ostatní k větší ochraně přírody.

Úklidy lesů Středočekého kraje začaly již v roce 2019 v rámci projektu Čištění Brdských lesů k jehož realizaci nám pomohl grant nadace Tesco "Vy rozhodujete, my pomáháme". Od začátku projektu jsme vytipovali 29 lokalit znečistění, z nichž 11 jsme vyčistili již v roce 2019, 7 míst během roku 2020 a další nás čekají letos. Součástí těchto aktivit je také součinnost se školami a letními a příměstskými tábory, se kterými na úklidech spolupracujeme.

Brdy 1


Během akcí s účastníky diskutujeme o ekologických tématech, problematice znečištování životního prostředí, nutnosti třídění odpadu a recyklace materiálů, omezování spotřeby plastů a problémech klimatu. Odpovídáme také na otázky směřující na naši činnost nebo jiná enviromentální témata.

Brdy 2


Třídění odpadků si zůčastnění vyzkouší přímo v lese, kde se snažíme nalezené věci rovnou dělit na plasty, sklo, kov a mix do barevných tašek na více použítí. Odpadky po akci putují do kontejnerů tříděného odpadu nebo sběrného dvora.

Brdy 3


Brdy 5


Další nedílnou součástí akce úklidů Brdských lesů jsou samostatné akce veřejnosti, která se do čištění přírody zapojuje. Tyto aktivity jsme v předchozích letech podpořili soutěží, kterou jsme motivovali návštěvníky přírody ke sbírání odpadků v lesích. Projekt byl celoročně propagován v tématických FB skupinách a článcích na internetu. V tomto bychom chtěli pokračovat i v roce 2021.

Brdy 4


Zajímala by Vás taková akce? Získejte více informací.

Kontakt

Na úklidy lesů budeme potřebovat také materiální a finanční prostředky, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.). Nemáte-li čas se zůčastnit jako dobrovolník a chtěli byste nás podpořit jinou formou, budeme rádi.
Můžete nás jednoduše obdarovat podle Vašich možností pomocí formuláře ve stránce.
Chcete-li nám zaslat finanční dar rovnou na účet, použijte tlačítko níže.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco