• březen - listopad 2022

Čistý les 2.2

I v roce 2022 budeme pokračovat v již třetím ročníku projektu Čistý les, s aktualizovaným číslem 2.2. Opět cílíme na environmentální programy pro předškolní a školní mládež. Součástí těchto akcí jsou úklidy lesů a přírodních areálů s předáváním informací o třídění odpadu a dalších tématech udržitelného rozvoje. Nově bychom rádi uspořádali také několik akcí zaměřených na výsadbu stromů.

Doprovodné aktivity

Jako součást projektu bude opět vyhlášena SOUTĚŽ O ČISTÝ LES, která se osvědčila už v předchozích dvou ročnících a motivovala od roku 2019 celkem 574 účastníků k samostatným úklidům lesů a přírodních lokalit. Ze zaslaných fotografií, vždy na konci roku losujeme 10 výherců věcných cen ve stylu Zero Waste.

Čistý les 2.2


V rámci projektu bude i letos pokračovat akce Balíčky pro čistý les, která byla v loňském roce  reakcí na pandemii a omezování skupinových akcí, ale vypadá to, že už si v našem portfoliu najde své stálé místo.


Časový harmonogram

Od ledna do března budeme oslovovat nové organizace, které by se chtěli do programu zapojit nebo ho jinak podpořit. Budeme také hledat nové dobrovolníky, kteří se podílí na monitorování znečištěných lokalit. Dále studenty ze středních a vysokých škol v ČR, kteří nám pomáhají akce připravovat a koordinovat. Pokud byste měli zájem, budeme rádi, PŘIHLÁŠKA DOBROVOLNÍKA JE ZDE.

Samotné akce začnou s příchodem pěkného počasí, tedy cca duben - květen a budou publikovány na webu a sociálních sítích. V prázdninových měsících budou probíhat programy v rámci příměstských a letních dětských táborů. Na podzim, jako každoročně uspořádáme firemní teambuildingové akce spojené s úklidy přírody.


Čistý les 2.2 - teambuildingCo už jsme udělali

Během předchozích dvou ročníků projektu Čistý les 2.0 a Čistý les 2.1 jsme ve spolupráci s dobrovolníky, školami, tábory a občany vytipovali přes 50 znečištěných míst v různých lokalitách po celé ČR. 17 z nich jsme uklidili, u zbývající budeme pokračovat letos. Monitoring lesů a přírody bude pokračovat i začátkem roku 2022, takže určitě ještě nějaká nová místa přibudou.

Čistý les 2.2


V rámci projektu Čistý les, jsme také uspořádali 7 tématických diskusí zaměřených na otázky znečišťování životního prostředí, nutnosti udržitelného rozvoje, třídění kovů, problémů s jednorázovými plasty a světového trendu ZERO WASTE.

Čistý les 1


Na obce jsme již nahlásili přes 15 lesních skládek, které nemůžeme vlastními silami odstranit. 4 z nich se podařilo zlikvidovat, zbývající budeme monitorovat a urgovat jejich odstranění.

Jaké byly ohlasy?
Jak jsme již zjistili z předchozích akcí, děti i dospělí jsou velmi vnímaví k problematice znečištování životního prostředí. Během úklidů lesa nebo dalších programů se zajímají i o další témata, jako např. otázky týkající se  klimatické změny, znečištování oceánů a půdy, ubnovitelné energie, atd.

Bez Vás to nepůjde!
Jak již bylo zmíněno, součástí projektu bude také získávání a školení nových dobrovolníků. Chcete-li se k nám připojit, jednoduše vyplňte přihlášku dobrovolníka.

Přihláška

Materiální nebo finanční podpora
Na čištení lesů a přírodních areálů budeme potřebovat také materiální a finanční prostředky, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.). Nemáte-li čas se zúčastnit jako dobrovolník a chtěli byste nás podpořit jinou formou, budeme také rádi.
Můžete nás jednoduše obdarovat podle Vašich možností pomocí formuláře ve stránce.
Chcete-li nám zaslat finanční dar rovnou na účet, použijte tlačítko níže.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Summer & Myles
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco