• květen - listopad 2020

Environmentální akce

V rámci úklidů lesů pořádáme také vzdělávací programy. Ekologická výchova se u školních a předškolních institucí často odehrává pouze v prostoru třídy a školy. Je málo aktivních programů, kde se děti přímo konfrontují s těmito problémy.

Naše záměr je dostat děti z lavic do přírody nebo je odtrhnout od virtuální reality (mobily a počítače) a ukázat jim, že pohyb v přírodě je nejenom zdravý, ale může být i prospěšný. Vzdělávací část proto probíhá přímo v lese a formou volných diskusí, dotazů nebo workshopů.

Enviromentální akce


Co přinesl rok 2020
Do našich programů jsme přidali blok o jednorázových plastech a nutnosti omezování jejich nákupu a spotřeby. Dále jsme rozšířili předávané informace týkající se zpracování odpadů o třídění kovů. Účastníci akcí se dovídají do jakých kontejnerů kovy patří, které druhy se recyklují a jak. Zároveň jsme vylepšili naše vybavení ve formě šedých tašek na kov, který také občas v lese nalézáme. Na rok 2020 jsme měli domluveno 15 těchto akcí. Z důvodu trvajících vládních corona omezení, které shodou okolností zrovna vyšly na aktivní školní období, jaro a podzim, jsme byli nuceni upustit od mnoha plánovaných programů. Proběhlo jich nakonec pouze 5. Zkoušeli jsme i online alternativu, ale příliš se neosvědčilo. Inu les je les :) a virtuálně se nahradit nedá.

Enviromentální akceJaké byly ohlasy?
Během programů jsme viděli, že děti jsou velmi vnímavé k problematice znečištování životního prostředí a mají spoustu dotazů spojených s ekologií a udržitelným růstem například témata: ohrožených zvířat a pralesů, znečištění oceánů, změn klimatu, problému sucha a nedostatku vody atd. Je vidět, že o tom přemýšlí a intuitivně tuší, že se to týká jich samotných a jejich budoucnosti. Doufejme, že si lidé postupem času s těmito problémy poradí. I my se snažíme přijít tímto se svou troškou do mlýna. Tyto diskuse jsou pro nás motivací v našich akcích pokračovat i v budoucích letech.Enviromentální akceZajímalo by Vás to?
Máme také rádi přírodu a vadí vám její ničení a znečišťování? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco