• listopad 2020

Sběr odpadků Klínec

Tuto lokalitu máme vytipovanou už tři roky a stále je zde co uklízet. Bohužel asi jak je to v blízkosti silnice a dálnice, tak někteří nezodpovědní řidiči mají pocit, že když něco vyhodí z okénka, tak to nějaké komunální služby či kdo, brzo uklidí. Není tomu ale tak.

Les by to byl jinak pěkný a nemůže za to, že v jeho blízkosti postavili lidé silnici. Takže jsme se rozhodli s tím něco začít dělat. Už v roce 2019 jsme zde uspořádali velkou úklidovou akce a za pomoci dobrovolníků a firmy Kantar se podařilo vyčistit 3/4 lesa. Odpad jsme rovnou na místě třídili a odváželi do barevných kontejnerů nebo sběrného dvora. Velkoobjemový odpad, který nebyl v našich silách odvést, jsme nahlásili místnímu obecnímu úřadu.

Klínec


Jak to pokračovalo
Začátkem roku 2020 jsme udělali nový monitoring místa a zjistili nemilou věc. Nejen že zbývající část lesa zatím nikdo nevyčistil, to jsme ani moc neočekávali, ale dokonce i v místech, která byla už vysbíraná přibyly nové odpadky. Někdy je to přímo sysifovská práce a špatně se nám chápe, co je to za lidi, kteří se takto chovají a odhazují odpad, kde se jim zlíbí. Ale musíme se s tím smířit, že bohužel i tací stále budou. Doufejme, že postupem času méně a méně, i kvůli tomu pořádáme naše školní programy, aby už mladí se vychovávali k ohleduplnosti k přírodě, životnímu prostředí i lidem.

KlínecOrganizujeme nové úklidové akce
Využili jsme zájmu dobrovolníků ze středních škol v Praze a okolí, kteří se nám ozývali během roku v době přerušení školy a distanční výuky. Vybavili jsme je potřebnými pomůckami, rukavicemi, taškami a pytly a směrovali do míst, která jsme měli zaznamenaná, jako nejvíce znečištěná. Na konci listopadu se díky těmto aktivitám středoškoláků podařilo vyčistit zbývající čtvrtinu lesa a zároveň i nově vyhozené odpadky v už uklizené části lesa. Velmi všem zůčastněným děkujeme.Klínec
Co také udělat něco akčního?
Máme také rádi přírodu a vadí vám její ničení a znečišťování? Nechtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Nemáte čas, ale chtěli byste naše aktivity podpořit jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco