Zdraví přírody i naše


Proč je nutné chránit naše životní prostředí?

Čistota životního prostředí je klíčová k udržení života na Zemi. Čistý vzduch, voda, půda i okolní příroda, vše je propojeno se vším. Se zhoršujícím se životním prostředí přichází čím dál více nemocí, zhoršování kvality života, vymírání živočišných a rostlinných druhů, úbytek vegetace a další problémy.

Znečištění odpadky

Jedním z velkých problémů, je znečištění naší Země odpadky. Proto se tolik zajímáme o ochranu a čištění našich lesů, které jsou stále více znečištěny a pořádáme akce pro čistý les.
Největším problémem jsou samozřejmě plasty. Stejný problém se týká vodních zdrojů nebo půdy, ze které vyrůstají potraviny, které konzumujeme.


Lesy jsou pro planetu nezbytné

A proč se zajímáme zrovna o lesy? Lesy jsou velmi důležité pro udržení kvalitního životního prostředí. Mají spoustu důležitých funkcí:

  • snižují koncentraci oxidu uhličitého, prachu a jiných škodlivin ve vzduchu
  • pomáhají zadržovat vodu v krajině, jsou prevencí proti suchu i záplavám
  • zlepšují biodiverzitu (biologickou rozmanitost druhů)
  • pomáhají stabilizovat klima


Nějak bylo a nějak bude?

Na kvalitě a čistotě životního prostředí závisí naše budoucnost. Je proto až s podivem, jak málo na něm spoustě lidí záleží.
Nějak bylo a nějak bude - to je ten nejčastější mýtus, protože donekonečna planetu bez následků znečišťovat nejde. O tom se už můžeme přesvědčit na mnoha místech naší země, která člověk zničil.Jen číst nestačí

O důležitosti a záchraně životního prostředí si můžete přečíst spoustu článků a podívat se na mnoho dokumentů, jenže to nestačí. Je třeba jednat aktivně a začíná to u osvěty a vzdělávání těch nejmladších. V minulosti byly prioritou úplně jiné věci a cíle, než životní prostředí. Do vod, vzduchu i přírody se dostávala spousta jedů a dopady v podstatě nikdo neřešil. Proto je třeba změnit staré vzorce myšlení a mladou generaci ochranou životního prostředí zaujmout a přesvědčit o její nezbytnosti.


Zapojte se do našich programů

Přidejte se k nám, využijte některý z našich programů, které jsou zaměřené nejen na osvětu ale také na aktivní ochranu životního prostředí. Můžete se zapojit sami, s dětmi, s firmou nebo s celou školou. Země je náš domov, dělejme vše, co je v našich silách, aby fungovala tak, jak přirozeně má. Když spojíme naše síly a energii, vše půjde tím správným směrem mnohem rychleji a efektivněji.

Nemůžete se zůčastnit akcí nebo žádná ve vašem okolí není? Můžete pomoci i finančním nebo darem. Více informací najdete tady.


Chcete s námi chránit životní prostředí?
Spojme se
ochrana přírody

Podpořili nás

Děkujeme všem, kteří se rozhodli jakkoliv přispět na naše aktivity.

dm
NuSpring
NuSpring
Tesco