• červenec - srpen 2020

Letní táborové akce

I letos jsme navštívili některé letní a příměstské tábory, které nemají pouze klasický tábornický program, ale i přesah do některých našich témat. Zajímali nás přístupy nízkoemisní, veganské, přírodní, ekologické, prostě bio :).

Jedním z našich nejoblíbenějších je přírodní tábor v Českém lese, který má nezapomenutelné kouzlo a probíhal i v komplikovaném roce 2020. Naštěstí přes prázdniny byla omezení ohledně corona viru snížena, takže děti si mohli pod vedením "náčelníka" Milana užít nádherné léto. Více o tomto táboru najdete na jeho webových stránkách www.ceskyles.org.

Navštívili jsme také příměstské tábory v okolí Prahy a Dobříše. Některé měli hypo nebo agro zaměření, takže děti se kromě zemědělských dovedností učí také starat o zvířata a budovat si k nim vztah. Proběhlo několik diskusí s tématy ochrana půdy, vody a krajiny v kontextu klimatických změn. Také jsme se domluvili na spolupráci při našich dalších akcích čištění přírody.

Pár momentek z táborů

Letní tábory


Letní tábory


Letní tábory


Letní tábory


Letní tábory


Letní tábory


Letní tábory


Zajímá Vás toto téma?
Máme také rádi přírodu? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :