Akce s geocachingem
Sbírání odpadků s Geocachery

Oslovilo nás několik aktivních lidí z Geocaching komunity s dotazem na spolupráci. Protože máme rádi výzvy, začali jsme přemýšlet, jak nejlépe propojit naše aktivity s jejich.

Co je Geocaching?
To by bylo dobré na úvod zmínit, co to vlastně ten Geocaching je, pro ty, kteří o něm ještě neslyšeli. Jedná se o celosvětovou komunitu, jejíž členové tzv. geocacheri hledají ukryté krabičky (kešky) s přesnými souřadnicemi pomocí navigačního systému GPS. Tato hra je na pomezí sportu a turistiky a velmi často se odehrává v přírodě. Cílem je vyrazit ven a ukázat dalším "hledačům pokladů" zajímavá místa, která by při běžných toulkách neviděli.

Jak spolupracujeme
Prvky aktivity venku, většinou v přírodě jsou pro naše skupiny společné, takže na nich jsme začali stavět první plány. Co kdybychom další geocachery motivovali i k jiným činnostem než hledání ukryté krabičky? A vznikl nápad uspořádat soutěž o ceny. Kdo po cestě za keškou ještě sesbírá nějaké odpadky a pošle fotku zůčastní se soutěže. Na konci roku jsme vylosovali 10 výherců, kteří od nás dostali věcné ceny.

A co dál?
Aby nešlo jen o jednu sólo akci, rozhodli jsme se na soutěž navázat s myšlenkou, aby se sbírání odpadků při hledání keší stávalo běžnou věcí i v budoucnu. Proto jsme opět oslovili komunitu Czech Geocachingu, tentokrát přes Facebook skupinu s 9 tis. uživateli a navrhli jim další nápad. Šíření informací o úklidech přírody skrze geoceche. Na našich stránkách a dalších geocaching webech je možnost stáhnout kartičky s QR kódem, které mohou geocacheři vkládat do krabiček a posílat tak dál informace o sběru odpadků při Geocachingu. To jsme zapomněli zmínit, že obsah ukrytých krabiček se mění, přičemž hledači mohou něco přidat, nebo si naopak něco vzít.

Tato aktivita začala postupem času žít svým životem. Kartičky si na našem webu můžete dál stahovat.

Stáhnout v PDF    Stáhnout v JPG

Nejste geocacheři, ale také rádi chodíte do přírody?

Chápeme, že ne všichni musí být fanoušky Geocachingu. Ani vy byste ale neměli být ze hry.


Ať jdete za keškou nebo jen na výlet, doporučení přibalit si příruční tašku nebo sáček může platit pro kohokoliv. Věříme, že spoustě z vás odpadky nejsou lhostejné a že je i sbíráte. Ale ruku na srdce, určitě jste někdo občas během svých výprav různé odpadky zahlédli a přemýšleli, do čeho byste je tak mohli sebrat, ale nebylo kam. Tentokrát to nenechte náhodě, buďte vybaveni a vysbírejte co najdete. Při cestě zpět vyhledejte barevné kontejnery, do kterých nalezené odpadky roztřiďte.


‚‚Nezáleží, jaký máte cíl, ale zda po cestě uděláte něco navíc‘‘Soutěž o ceny
Navíc můžete vyhrát i hodnotné ceny. Kdo v přírodě sesbírá alespoň tašku odpadků, roztřídí do barevných kontejnerů a pošle nám foto z akce na Instagram, Facebook nebo email soutez@cistyles.cz, včetně kontaktu (email / telefon), bude zařazen do slosování. V listopadu vylosujeme 10 výherců a ještě před Vánoci jim odešleme výhry za jejich přínosný počin. VÍCE INFO ZDE


Výhry z minulé soutěže 2020


Zaslané fotografie byly slosovány a odměny odeslány výhercům.
Partneři školy

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco