JAK MŮŽEME PŘISPĚT VŠICHNI


Aktivním sběrem odpadků

To je věc, kterou může praktikovat opravdu každý, nehledě na věk. Vykonat užitečnou věc, pomoci zlepšit prostředí ve kterém žijeme a zároveň udělat něco pro zdraví při aktivním pobytu na čerstvém vzuchu. Na tom není nic složitého a světoborného.

Jak na to? Určitě občas plánujete výlet nebo procházku do přírody. Přibalte si s sebou i nějakou skladnou tašku nebo obyčejný sáček do kapsy. Když uvidíte na zemi něco, co do lesa nepatří, prostě to seberte. Ideální adepti jsou rodiny s dětmi, školní a táboroví výletníci, turisté, cyklisté, pejskaři, houbaři atd. Sběr pak roztřiďte do barevných kontejnerů na tříděný odpad.


Nebo byste se chtěli zúčastnit nějaké větší organizované akce?
Ozvěte se
Veřejnost - obce

Aktivistickou formou

Nelekejte se, nejde o žádné přivazování ke stromům ani blokádu jaderné elektrárny, jak nám to někdy servírují média a politici. To je takové zavedené klišé, jak znevážit činnosti neziskových organizací a udělat z jejich členů agresivní fanatiky nebo naivní sluníčkáře. Tím se nesmíme nechat ovlivnit ani znechutit. Staňme se aktivisty v dobrém slova smyslu.


Co tedy můžeme konkrétního dělat? Podepisujme nebo zakládejme petice týkající se ochrany životního prostředí a trvale urdržitelného rozvoje společnosti. Podávejme podněty a stížnosti přímo na MZP. Sledujme jak hlasují naši zastupitelé v obcích, krajích i samotné vládě. Zapojme kritické myšlení a v případě, že politici jsou proti tématům urdržitelnosti životního prostředí a obnovitelným zdrojům, v dalších volbách jim hlas nedávejte. Naopak volme příště ty, kteří tato ekologická témata preferují, ale také pro ně už někde reálně hlasovali. Nevěřte na sliby! Sdílejte na sociálních sítích a internetu obě varianty, aby si lidé mohli porovnat, komu jde o dobro a budoucnost a kdo chce pouze dočasně profitovat z moci. Nebo využijte spoustu dalších možností nových médií a technologií. Každopádně, vždy buďte věcní a slušní, staňte se pozitivním příkladem pro ostatní.


Máte téma? Můžete začít třeba hned.

e-petice

Nahlášením skládky/odpadu


Pokud objevíte větší ohnisko znečištění, třeba skládku, je zde práce pro nás. Neváhejte nás KONTAKTOVAT s bližšími informacemi.


K mapování skládek můžete využít také mobilní aplikaci ZLEPŠEME ČESKO nebo web ZMAPUJTO . Pokud nepoužíváte online technologie, lze skládku jednoduše nahlásit na obci nebo policii.


Víte o nějaké skládce?
Dejte vědět

Podpořili nás

Děkujeme všem, kteří se rozhodli jakkoliv přispět na naše aktivity.

dm
NuSpring
NuSpring
Tesco