• leden - prosinec 2020

Čistý les 2.0

Pro rok 2020 jsme připravili celostátní projekt Čistý les 2.0 opět zaměřený na environmentální programy pro školní a předškolní mládež. Součástí těchto akcí jsou úklidy lesů a přírodních areálů a předávání informací o třídění odpadu a dalších aktuálních ekologických tématech.

Při těchto aktivitách se děti přímo konfrontují s konkrétními problémy. Záměrem je dostat je z lavic do přírody nebo je odtrhnout od virtuální reality, mobilů a počítačů. Měli jsme zmapováno 27 lokalit a další nové přibývaly, tudíž jsme měli v plánu uspořádat desítky akcí, ale díky výjimečnému stavu, omezením a sníženým zdrojům se nám podařilo realizovat 9 akcí. Projekt bude pokračovat i v dalších letech, tedy nic není ztraceno, pouze dočasně zpomaleno.

Čistý les 2.0


Co dalšího jsme v rámci projektu udělali

Ve spolupráci s dobrovolníky, jsme od jara mapovali lesní a přírodní lokality v celé ČR. Součástí projektu Čistý les 2.0 bylo nově i komplexní mapování kůrovce.

Čistý les 2.0


Se školami jsme uspořádali 5 tématických diskusí a workshopů jako součást našich environmetálních programů, zaměřených na otázky znečišťování životního prostředí.

Čistý les 2.0


Na obce jsme nahlásili 4 větších znečištění přírodních lokalit, které nemůžeme vlastními silami odstranit (nebezpečný odpad, velké skládky např. stavebního materiálu). Některé se podařilo zlikvidovat, jiné zatím přetrvávají a budeme monitorovat a urgovat jejich odstranění.

Čistý les 2.0


V rámci našich online aktivit jsme publikovali desítky článků a fotografií na sociálních sítích, blogu a koordinovali naše záměry s podobně zaměřenými organizacemi (Český svaz ochránců přírody, Hnutí duha, Strážci přírody ČR a.j.).

Čistý les 2.0A co dál?
V roce 2021 bychom chtěli pokračovat v projektu pod názvem Čistý les 2.1 a zahrnout do úklidů i větší města, kde sice nejsou klasické lesy, ale mnoho přírodních areálů, které vyčistit také potřebují. Stejně jako v tomto roce i při projektu Čistý les 2.1 si děti osvojí dovednosti v třídění odpadků přímo v terénu a opět je seznámíme s celosvětovým trendem ZERO WASTE spojeným s motivací k šetrnějšímu životnímu stylu i prohlubováním kritického myšlením. Všechny tyto nově získané informace a zkušenosti budou moci děti využívat ať už v běžném životě nebo v rámci školních aktivit. Nově jsme také přidali program Zážitkový les, takže uvidíme, jaký bude o něj zájem a jestli ho využijeme jako součást plánovaných akcí.


Bez Vás to nepůjde!
Součástí připravovaného projektu bude také získávání a školení nových dobrovolníků na celorepublikové úrovni. Tito naši noví spolupracovníci by měli pomáhat organizovat a koordinovat plánované akce na školách, které se budou chtít projektu zúčastnit.

Chcete-li se připojit jako dobrovolník, pošlete nám přihlášku.

Přihláška

Materiální nebo finanční podpora
Na čištení lesů a s tím spojené programy potřebujeme také materiální a finanční zajištění, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.) takže jestli nemáte čas se zúčastnit jako dobrovolník a chtěli byste nás podpořit touto formou, budeme nesmírně potěšeni.
Můžete nás jednoduše obdarovat podle Vašich možností pomocí formuláře ve stránce.
Chcete-li nám zaslat finanční dar rovnou na účet, použijte tlačítko níže.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
MERCHYOU
ECO revolution
Zdravé tričko
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco