• květen - listopad 2020

Čištění Brdských lesů 2020

Během minulého roku jsme na sociálních sítích a zájmových skupinách propagovali lokální projekt Čištění Brdských lesů a zaznamenali aktivity veřejnosti i zájem o problematiku znečištování přírody odpadky. Proto jsme projekt i v roce 2020 nechali pokračovat.

I letos jsme uspořádali novou soutěž o ceny s názvem „Nenech to tam!“, kterou jsme motivovali další návštěvníky přírody ke sbírání odpadků v lesích. Soutěž byla celoročně propagován v tématických FB skupinách a článcích.

Brdy 1


Od května do listopadu jsme ve spolupráci se školami, letními a příměstskými tábory uklidili 5 nejvíce znečištěných míst Brd. Během akcí s dětmi i pedagogy diskutujeme o ekologických tématech, problematice znečištování životního prostředí, nutnosti třídění odpadu a recyklace materiálů, omezování spotřeby plastů a problémech klimatu. Odpovídáme také na otázky směřující na naši činnost nebo jiná enviromentální témata.

Brdy 2


Třídění odpadků si zůčastnění vyzkouší přímo v lese, kde se snažíme nalezené věci rovnou dělit na plasty, sklo, kov a mix do barevných tašek na více použítí. Odpadky po akci putují do kontejnerů tříděného odpadu nebo sběrného dvora.

Brdy 3Zajímá Vás tato tématika?
Máme také rádi přírodu a vadí vám její ničení a znečišťování? Chtěli byste se zúčastnit některé z našich akcí? Nebo třeba uspořádat program pro celou vaši školu?

Ozvěte se

Naše aktivity můžete samozřejmě podpořit i jinak. Můžete nám například poslat finanční dar pomocí aplikace Darujme.cz (výše), nebo podpořit TĚMITO ZPŮSOBY.


  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Envimagazín
NuSpring
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco