• březen - listopad 2024

Čistý les 2.4

I v letošním roce 2024 budeme pokračovat v dalším, již 5. ročníku projektu Čistý les. Součástí pořádaných akcí jsou úklidy lesů, přírodních areálů, environmentální programy pro školky, školy a tábory. Po dobrých zkušenostech s organizací teambuildingů v minulých letech, budeme i letos pokračovat v podpoře těchto aktivit.

Jak a kdy projekt Čistý les probíhá

Během ledna a února oslovujeme nové organizace, které by se chtěli do programu zapojit nebo ho jinak podpořit. Zároveň hledáme nové dobrovolníky, kteří se podílí na monitorování znečištěných lokalit. Dále studenty ze středních a vysokých škol v ČR, kteří nám pomáhají akce připravovat a koordinovat. Pokud byste měli zájem, budeme rádi za Vaši pomoc, INFO O DOBROVOLNICTVÍ.

Sbírka pro Čistý les Donio


Samotné akce začnou s příchodem pěkného počasí, většinou od konce března a budou publikovány na webu a sociálních sítích. V období  březen - červen se konají akce pro školy a MŠ. V prázdninových měsících budou probíhat programy v rámci příměstských a letních dětských táborů. V září a říjnu opět navážou školní a předškolní programy. Oproti předchozím rokům, kdy firemní teambuildingové akce byly pořádány převážně na podzim, budeme i letos poskytovat podporu těchto aktivit celoročně.


Čistý les 2.2 - teambuildingDoprovodné aktivity

Jako součást projektu bude opět vyhlášena SOUTĚŽ O ČISTÝ LES, která každým rokem zvýšuje zájem lidí o ochranu přírody. V předchozích 4 ročnících motivovala již přes 900 účastníků k samostatným úklidům lesů a přírodních lokalit. Z fotografií zaslaných do soutěže, vždy na konci roku losujeme 10 výherců věcných cen ve stylu Zero Waste.

Čistý les


V rámci projektu opět nabízíme možnost zasílání BALÍČKŮ PRO ČISTÝ LES, která se ukázala jako výborná alternativa pro odlehlé lokality, ve kterých nemáme zastoupeny dobrovolníky, kteří by úklid koordinovali. Pomocí balíčku s vybavením a manuálem jak sběr odpadků v přírodě organizovat, můžou skupiny zájemců o tuto aktivitu uspořádat úklidy ve vlastní režii a opakovaně.


Co už jsme udělali

Během předchozích 4 ročníků projektu jsme ve spolupráci s dobrovolníky, školami, tábory a firmami vytipovali 83 znečištěných míst v různých lokalitách po celé ČR. 57 z nich již byly uklizeny, u zbývající budeme pokračovat letos. Monitoring lesů a přírody bude pokračovat i začátkem roku 2024, takže určitě ještě nějaká nová místa přibudou.

Čistý les 2.2


Na obce jsme nahlásili 32 lesních skládek, které nemůžeme vlastními silami odstranit. 17 z nich se podařilo zlikvidovat, zbývající budeme monitorovat a urgovat jejich odstranění.


Čistý les


Jaké byly ohlasy?
Jak jsme již zjistili z předchozích akcí, děti i dospělí jsou velmi vnímaví k problematice znečištování životního prostředí. Během úklidů lesa nebo dalších programů se zajímají i o další témata věnující se udržitelnému rozvoji, životnímu prostředí a ochraně přírody.

Materiální nebo finanční podpora
Na čištení lesů a přírodních areálů budeme potřebovat také materiální a finanční prostředky, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.). Pokud byste nás tedy chtěli jakkoliv podpořit, budeme samozřejmě rádi. Různé formy podpory najdete po kliknutí na tlačítko níže.

CHCI POMOCI

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
YAGE
SVIIČKA
inetprint
MERCHYOU
ECO revolution
Premium Basics
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco