• březen - listopad 2023

Čistý les 2.3

I v letošním roce 2023 budeme pokračovat v dalším, již 4. ročníku projektu Čistý les. Opět se zaměřujeme na environmentální programy pro předškolní a školní mládež. Součástí těchto akcí jsou úklidy lesů a přírodních areálů s předáváním informací o třídění odpadu a dalších tématech udržitelného rozvoje. Po pozitivních zkušenostech s organizací teambuildingů v minulých letech, bychom letos rádi pokračovali v podpoře těchto firemních aktivit.

Doprovodné aktivity

Jako součást projektu bude opět vyhlášena SOUTĚŽ O ČISTÝ LES, která zvýšila zájem lidí o ochranu přírody už v předchozích třech ročnících a motivovala již přes 700 účastníků k samostatným úklidům lesů a přírodních lokalit. Z fotografií zaslaných do soutěže, vždy na konci roku losujeme 10 výherců věcných cen ve stylu Zero Waste.

Čistý les


V rámci projektu opět nabízíme možnost zasílání BALÍČKŮ PRO ČISTÝ LES, která se ukázala jako výborná alternativa pro odlehlé lokality, ve kterých nemáme zastoupeny dobrovolníky, kteří by úklid koordinovali. Pomocí balíčku s vybavením a manuálem jak sběr odpadků v přírodě organizovat, můžou skupiny zájemců o tuto aktivitu uspořádat úklidy ve vlastní režii a opakovaně.


Časový harmonogram

Od ledna do března budeme oslovovat nové organizace, které by se chtěli do programu zapojit nebo ho jinak podpořit. Budeme také hledat nové dobrovolníky, kteří se podílí na monitorování znečištěných lokalit. Dále studenty ze středních a vysokých škol v ČR, kteří nám pomáhají akce připravovat a koordinovat. Pokud byste měli zájem, budeme rádi, PŘIHLÁŠKA DOBROVOLNÍKA JE ZDE.

Samotné akce začnou s příchodem pěkného počasí, většinou od března a budou publikovány na webu a sociálních sítích. V prázdninových měsících budou probíhat programy v rámci příměstských a letních dětských táborů. Oproti předchozím rokům, kdy firemní teambuildingové akce byly pořádány převážně na podzim, budeme letos poskytovat podporu těchto aktivit celoročně.


Čistý les 2.2 - teambuildingCo už jsme udělali

Během předchozích TŘECH ročníků projektu jsme ve spolupráci s dobrovolníky, školami, tábory a firmami vytipovali 73 znečištěných míst v různých lokalitách po celé ČR. 49 z nich již byly uklizeny, u zbývající budeme pokračovat letos. Monitoring lesů a přírody bude pokračovat i začátkem roku 2023, takže určitě ještě nějaká nová místa přibudou.

Čistý les 2.2


Na obce jsme nahlásili 26 lesních skládek, které nemůžeme vlastními silami odstranit. 12 z nich se podařilo zlikvidovat, zbývající budeme monitorovat a urgovat jejich odstranění.


Čistý les


Jaké byly ohlasy?
Jak jsme již zjistili z předchozích akcí, děti i dospělí jsou velmi vnímaví k problematice znečištování životního prostředí. Během úklidů lesa nebo dalších programů se zajímají i o další témata, jako např. otázky týkající se klimatické změny, znečištování prostředí a půdy, ubnovitelné energie, atd.

Bez Vás to nepůjde!
Jak již bylo zmíněno, součástí projektu bude také získávání a školení nových dobrovolníků. Chcete-li se k nám připojit, jednoduše vyplňte přihlášku dobrovolníka.

Přihláška

Materiální nebo finanční podpora
Na čištení lesů a přírodních areálů budeme potřebovat také materiální a finanční prostředky, (na rukavice, pytle, tašky, odvoz odpadků atd.). Nemáte-li čas se zúčastnit jako dobrovolník a chtěli byste nás podpořit jinou formou, budeme samozřejmě rádi.
Můžete nás jednoduše obdarovat podle Vašich možností pomocí formuláře ve stránce.
Chcete-li nám zaslat finanční dar rovnou na účet, použijte tlačítko níže.

Darovat

  • sdílet :

Partneři a dárci

Děkujeme srdečně všem, kteří se rozhodli jakkoliv podpořit naše aktivity.

Ponio
Summer & Myles
Envimagazín
Praha
Woodilo
GreenFuture
Econea
Vochoc
Odvoz papíru
Dastax
Dastax
dm
Tašky na třídění
NuSpring
NuSpring
Zerowejst
Shoptet
Dřevostavby online
Tesco
Tesco